Novinky

25. 3. 2015
Nissan má nové želízko v ohni: Pulsar se sportovním motorem DIG-T 190

Nissan dává svému modelu Pulsar sportovní náboj. Přichází s již třetí variantou pohonu v podobě přeplňovaného motoru 1.6 DIG-T o výkonu 190 koní.

  • Přeplňovaný motor o výkonu 190 k (140 kW) kombinuje razantní výkon s výjimečnou úsporností a nízkými emisemi.
  • Dosahuje točivého momentu 240 Nm a nabízí vynikající pružnost i v nízkých otáčkách.
  • Všechny modely s motorem 1.6 DIG-T přinášejí jedinečná stylová vylepšení.
  • Standardní výbava zahrnuje unikátní hliníková kola a speciální čalounění interiéru.
  • První vozy budou na dealerstvích Nissan v květnu 2015.
Novinka

Pulsar s motorem o objemu 1,6 l se začíná prodávat na jaře 2015. Rozšíří stávající nabídku verzí se vznětovým motorem o objemu 1,5 l a zážehovým motorem o objemu 1,2 l. Nabízí celou řadu designových vylepšení, která ladí s jeho sportovními ambicemi.

Dosud nejsportovnější a nejvýkonnější provedení modelu Pulsar posiluje pozice a nabídku Nissanu v oblíbeném segmentu rodinných hatchbacků. Model DIG-T 190 využívá stejný designérský a konstrukční přístup, díky němuž se Nissan stal nesporným lídrem na trhu s crossovery. Zdůrazňuje jeho zaujetí pro vyspělé technologie a originální design, které přinášejí prvotřídní zážitek z jízdy.

Motor 1.6 DIG-T je jedním z nejmodernějších ve své třídě. Při otáčkách od 2 000 ot./min do 4 000 ot./min dosahuje točivého momentu 240 Nm. Při 5 600 ot./min vyvine výkon 190 k. Byl zkonstruován tak, aby poskytoval maximální pružnost v nízkých otáčkách, a nabízí výkon, kterým zastiňuje konkurenční vozy se šestistupňovými převodovkami.

Zatímco výkonovými parametry se motor 1.6 DIG-T vyrovná i větším konkurenčním motorům, jeho spotřeba paliva a emise odpovídají mnohem menším pohonným jednotkám. Nissan zde opět potvrzuje svůj závazek zmenšování objemu. Heslo „méně je někdy více" razí Nissan již řadu let a nový model Pulsar DIG-T 190 ho přesně vystihuje. Navzdory sportovnímu výkonu má kombinovanou spotřebu od 5,7 l/100 km* a vykazuje emise od pouhých 134 g/km*. Motor s přehledem splňuje normu Euro 6 a disponuje řadou technických inovací, mezi které patří technologie nízkého tření a recirkulace výfukových plynů s ochlazováním.

Novinka

Model Pulsar DIG-T 190 však vyniká nejen po stránce výkonu. Sportovní charakter nově uváděného modelu doplňuje i řada designových prvků. Modely s motorem DIG-T 190 jsou k dispozici pro výbavy Acenta a Tekna a mají ve standardní výbavě mnoho prvků, které prošly vylepšením. Patří mezi ně speciální diamantem řezaná hliníková kola ve dvoutónovém černostříbrném provedení (17" u verze Acenta a 18" u verze Tekna) a jedinečný, sportovnější design světlometů s černým podkresem, který dodává chromovanému reflektoru větší kontrast. Vzadu se pyšní chromovanou koncovkou výfuku, která sportovní charakter vozu ještě umocňuje.

V interiéru jsou modely poháněné motorem 1.6 DIG-T vybaveny unikátními lištami v karbonovém designu, které se táhnou přes celou šíři přístrojového panelu, a bílým kontrastním prošitím tříramenného volantu a kožených sedadel (pouze u verze Tekna). Výbavu interiéru završují sportovní pedály z lehkých slitin.

Nissan Pulsar DIG-T 190 je možné objednat již nyní za cenu od 490 000 Kč. První vozy budou na dealerstvích Nissan v květnu.

* Spotřeba a emise pro verzi se 17" hliníkovými koly.