Novinky

11. 5. 2016
Systém „xStorage“ společností Nissan a Eaton zajišťuje spolehlivé a dostupné ukládání energie v domácnosti pro každého

Lídr segmentu elektromobilů Nissan a Eaton, lídr v oblasti správy energie, spojily své síly a představily zcela novou jednotku ukládání energie pro domácnosti – navrženou jako nejlevnější řešení v současnosti na trhu. Systém „xStorage“, dostupný pro předobjednávky od září 2016, umožní spotřebitelům kontrolovat jak a kdy využivají energii ve svých domovech.

Po připojení ke zdroji energie v domácnosti nebo obnovitelným zdrojům energie, jako jsou například solární panely, může tato jednotka zákazníkům snížit jejich účty za elektřinu tím, že se dobíjí v době, kdy je dostupná energie z obnovitelného zdroje, nebo když je energie levnější (např. přes noc) a uvolňovat tuto energii, když jsou poptávka po energii a její cena vysoké. Je-li dům nebo byt vybavený solární technologií, znamená to, že spotřebitelé mohou pohánět své domovy čistou energií uloženou v systému xStorage a zamezit nákladným denním energetickým tarifům.

Systém skladování energie doma rovněž poskytuje záložní řešení pro spotřebitele v případě výpadku sítě - což najde uplatnění zejména v okamžiku, kdy by energetická síť byla vystavena enormnímu zatížení. Kromě toho mohou zákazníci také generovat dodatečné příjmy z prodeje akumulované energie zpět do sítě, když je vysoká poptávka a náklady.

Jednotka xStorage bude prvním zařízením svého druhu na trhu, které poskytne plně integrované řešení ukládání energie pro majitele domů. To znamená, že na rozdíl od jiných ukládacích zařízení zajišťuje tato sériově vyráběná integrovaná jednotka bezpečnost a výkon při ukládání a distribuci čisté energie spotřebitelům. Ihned po instalaci certifikovaným technikem je připravena fungovat a zákazníkům umožňuje snadno se připojit a ukládat a poskytovat energii. Bude také nabízet připojení k chytrému telefonu pro zvýšení její použitelnosti a zákazníkům dovolí jediným stisknutím tlačítka přepínat mezi zdroji energie.

Předseda představenstva společnosti Nissan Europe Paul Willcox uvedl:„Je nejvyšší čas, aby spotřebitelé dostali možnost a pravomoc kontrolovat, jak a kdy využijí energii ve svých domovech. Nové řešení xStorage spojuje odbornost Nissanu při navrhování vozidel a spolehlivé technologie baterií s vedoucí pozicí společnosti Eaton v oblasti zajištění kvality elektrické energie a související elektroniky. Výsledkem je působivé řešení pro nový život baterií. Chceme, aby bylo skladování energie zajímavé a cenově dostupné pro každého, v neposlední řadě proto, že přináší skutečné výhody pro spotřebitele a zároveň zajišťuje inteligentnější a udržitelnější hospodaření s energií.“

Kromě špičkové funkčnosti byl systém xStorage navržen také s ohledem na estetický vjem a praktickou použitelnost – aby přirozeně zapadl do prostředí domácnosti. O designové aspekty se postarali návrháři ve středisku Nissan Design Europe, které je proslulé svým světově prvotřídním designem a stylem vozidel.

Systém „xStorage“ dává udržitelný „nový život“ bateriím elektromobilů Nissan poté, co skončí jejich první život ve vozidle. Nová jednotka, využívající dvanáct bateriových článků z vozu Nissan LEAF, má potenciál zcela proměnit způsob, jakým lidé řídí spotřebu energie v domácnosti a poskytuje vyšší flexibilitu a významné úspory nákladů.

Viceprezident marketingu společnosti Eaton Electrical pro oblast EMEA Cyrille Brisson k tomu říká: „Společný vývoj realizovaný firmami Eaton a Nissan nám dovolil optimalizovat náklady na vývoj a výrobu a přinést zákazníkům kvalitní integrované řešení. Náš systém budeme zákazníkům dodávat jako zcela připravený k použití, se všemi potřebnými prvky, včetně kabeláže a instalace certifikovaným technikem, a to za zaváděcí cenu 4 000 EUR pro jmenovitý výkon 4,2 kWh. Naší zásadou je vyhnout se skrytým vícenákladům a dosahovat nižších celkových nákladů na vlastnictví, než jiná řešení na trhu. Obě firmy jsou velmi dobře zavedené na trzích v Evropě, Africe a na Středním východě. Společnost Eaton disponuje sítí přes 1 000 distributorů spolupracujících ve více než 77 zemích s kvalifikovanými montážními techniky. Zajišťujeme, aby zákazníci mohli přistupovat, ukládat a využívat čistou energii bezpečným a účinným způsobem v pohodlí jejich vlastního domova.“

Nový systém xStorage představený dnes označuje začátek dlouhodobějšího závazku společností Nissan a Eaton rozšířit portfolio řešení skladování energie pro soukromé i firemní zákazníky. Nissan a Eaton očekávají prodej více než 100 000 jednotek xStorage v příštích pěti letech, neboť spotřebitelská poptávka po tomto typu technologií neustále roste.

Nissan v Evropě

Nissan má v Evropě jedno z nejsilnějších zastoupení ze všech zámořských automobilek. Konstruktérské práci, výzkumu, vývoji, výrobě, logistice a prodejní a marketingové činnosti se zde věnuje více než 17 600 jejích zaměstnanců. V roce 2014 vyrobily závody společnosti Nissan ve Spojeném království, Španělsku a Rusku přes 675 000 vozidel – oceňovaných crossoverů, malých vozů, vozů SUV, užitkových vozidel a elektromobilů. Řadí se mezi ně i model Nissan LEAF, nejoblíbenější elektromobil na světě, který je svým přátelům ochotno doporučit celých 96 % zákazníků. Společnost Nissan v Evropě v současné době nabízí kvalitní sortiment 23 různorodých a inovativních modelů, které prodává pod značkami Nissan a Datsun.

Nissan Motor Co. Ltd. 

Nissan je globálním výrobcem automobilů a pod značkami Nissan, Infiniti a Datsun nabízí kompletní portfolio více než 60 modelů. V hospodářském roce 2014 prodala celosvětově přes 5,3 milionu vozů a vykázala tržby 11 300 miliard jenů. Společnost Nissan zkonstruovala, vyrábí a prodává světově nejprodávanější elektromobil v historii, Nissan LEAF. Globální ústředí společnosti Nissan v japonské Jokohamě řídí operace v šesti regionech: ASEAN a Oceánie, Afrika, Střední východ a Indie, Čína, Evropa, Latinská Amerika a Severní Amerika. Celosvětově společnost Nissan zaměstnává 247 500 pracovníků a od roku 1999 v rámci aliance Renault-Nissan udržuje alianční partnerství s francouzskou automobilkou Renault.

O společnosti Eaton

Eaton je společnost pro správu energie s obratem v roce 2015 ve výši 20,9 miliard dolarů. Společnost Eaton poskytuje energeticky účinná řešení pomáhající našim zákazníkům účinně spravovat elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii účinnějším, bezpečnějším a udržitelnějším způsobem. Společnost Eaton má přibližně 97 000 zaměstnanců a prodává produkty zákazníkům ve více než 175 zemích. Bližší informace jsou k dispozici na webu www.eaton.com.