Novinky

19. 10. 2018 - BARCELONA, Španělsko
Crossover Qashqai má nyní ve výbavě nový informační a zábavní systém Nový NissanConnect

Crossover Qashqai je nyní dostupný se zcela novým informačním a zábavním systémem Nissan s výrazně posílenými funkcemi.

  • Evropský nejprodávanější crossover Nissan Qashqai je nyní dostupný se systémem Nový NissanConnect.
  • Zcela nový informační a zábavní systém nabízí bezproblémovou a intuitivní komunikaci mezi řidičem a vozidlem.
  • Vylepšuje zážitek z jízdy díky rozpoznávání hlasu, možnosti přizpůsobení domovské obrazovky, jednořádkovému vyhledávání a funkci Find My Car.
  • Aplikace Apple CarPlay a Android Auto jsou podporovány standardně od úrovně Acenta výše.
  • Aktualizace map a softwaru lze stáhnout přes chytrý telefon nebo síť Wi-Fi prostřednictvím mobilní sítě

Nový NissanConnect je zcela nový pokročilý informační a zábavní systém, který dále vylepšuje komunikaci mezi řidičem a vozidlem. Zákazníci mohou využít jednoduchou a intuitivní integraci chytrého telefonu s vozidlem a rovněž možnost stahovat aktualizace map a softwaru prostřednictvím mobilní sítě (OTA). Aplikace Apple CarPlay a Android Auto jsou k dispozici standardně u všech úrovní výbavy kromě nejnižší verze Visia.

Uživatelé si mohou do chytrých telefonů stáhnout zcela novou aplikaci s názvem Door to Door Navigation. Tato aplikace přichází s vylepšenými funkcemi, jako je například plánování cesty v telefonu před odchodem z domova nebo z kanceláře. Když je cesta naplánována, lze trasu přímo odeslat do vozidla a navigace se spustí, jakmile řidič usedne za volant.

Systém Nový NissanConnect zahrnuje rovněž aplikaci TomTom Premium Traffic, která poskytuje velmi přesné údaje o dopravě v reálném čase a tím zajišťuje optimální navigaci s ohledem na dobu strávenou na cestě.

Systém Nový NissanConnect se ovládá prostřednictvím komunikační jednotky se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou integrované doprostřed palubní desky. Jednotka má stejnou velikost jako předtím, avšak nyní s menším počtem fyzických tlačítek a novou funkcí vícedotykového ovládání. Mezi nové funkce systému patří:

- Jednořádkové vyhledávání: Tato nová funkce navigačního systému urychluje a zjednodušuje vyhledání určitého místa.

- Přizpůsobení: Úvodní stránka je díky funkci přetažení plně přizpůsobitelná, takže na běžné úkony si uživatelé mohou nastavit vlastní zkratky.

- Rozpoznávání hlasu: Hlasovým příkazem, který je dostupný prostřednictvím inovovaných tlačítek na volantu, je nyní možné uskutečňovat telefonické hovory, nechat si nahlas přečíst zprávy nebo ovládat hudbu.

- Apple Carplay® a Android Auto®: Systém obě aplikace podporuje standardně u úrovní výbavy Acenta, N-Connecta, Tekna a Tekna+ vozu Nissan Qashqai (* Dostupnost aplikací se může lišit podle jednotlivých regionů a zajišťují ji společnosti Apple Inc. a Google Inc.)

- 3D mapy: Standard pro lepší přehlednost a dále vícedotykové ovládání pro přibližování a oddalování, které umožňuje podrobnější zobrazení nebo naopak širší pohled.

- Find My Car: Uživatel si může nahrát místo zaparkování vozidla. Stačí, když přepne navigaci zpět do telefonu a pěšky dojde do svého konečného cíle.

- Aplikace Premium Traffic v navigaci TomTom: Poskytuje přesné dopravní informace v reálném čase a přepočítává trasu přímo za jízdy, aby doba na cestě byla co nejkratší. Tato služba je na pět let zdarma a je přenositelná na druhého a následné majitele.

- Aplikace Door to Door Navigation: Zákazník si může tuto aplikaci stáhnout v obchodu Apple Store nebo Google Play a získá přístup ke všem funkcím systému Nový NissanConnect.

- Plánování trasy před odchodem a odeslání cílového místa do vozidla: Uživatelé mohou pomocí aplikace Door to Door Navigation zadat cíl na svém chytrém telefonu, když jsou doma nebo v kanceláři, a odeslat jej do vozu Qashqai. Když pak usednou za volant, mohou okamžitě spustit podrobnou navigaci trasy.

-Aktualizace softwaru a map prostřednictvím mobilní sítě: Zákazníci si mohou stáhnout aktualizace v datovém balíčku přes síť Wi-Fi nebo chytrý telefon.

Přepracován byl také displej sdruženého přístroje, který je umístěn mezi dvěma kruhovými ukazateli přímo před řidičem a nyní zobrazuje další informace při přijímání telefonických hovorů nebo zpráv SMS. Zobrazují se na něm rovněž podrobné navigační pokyny.